کاغذ NCR چیستReviewed by چاپ متین on Oct 7Rating: 4.5مزایای چاپ فاکتور
کاغذ NCR چیست

کاغذ NCR چیست

شاید برای خیلی از دوستان این سوال پیش بیاد که اصلا کاغذ NCR چه نوع کاغذی می باشد. کلمه NCR مخفف کلمه National Cash Register می باشد. کاغذ NCR را نوعی کاغذ خود کپی معروف نیز می باشند.این نوعی کاغذ روکش دار است که برای انتقال اطلاعات نوشته شده برروی صفحه رویی طراحی و ساخته شده است که توسط یک شیمی دان معروفی به نام های لاول شلیشر و بری گرین تولید و ساخته شده است.

برای بسیاری از شرکت ها کپی برداری و داشتن نسخه دوم از یک فاکتور جز حیات بخش و جدایی ناپذیر از عملیات است. اگرچه بیشتر این کارها را می توان با استفاده از رایانه ها انجام داد ، اما نیاز به اسناد چاپی هنوز بسیار واقعی است. اینجاست که استفاده از کاغذ NCR و اهمیت این کاغذ بیشتر نشان داده می شود.

ما سعی کردیم در این مقاله کاغذ NCR چیست یکسری توضیحات بسیار مهم و کاربردی در خصوص این کاغذ را برای شما بیان بکنیم و امیدوار هستیم این مقاله کاغذ NCR چیست برای شما مفید و سومند باشد.

در گذشته های نه چندان دور ایجاد نسخه های تکراری با بازنویسی به انواع مختلف صورت می گرفت یا بصورت دستی یا با استفاده از چاپگرها بصورت چاپ مجدد و یا با استفاده از کاربن که بین اسناد قرار میگرفت این کار صورت می گرفت. فرم های NCR یا فرم های بدون کربن این روند را متحول کرد. در حال حاضر تهیه و تولید فاکتورها و دادن رسید برگه دوم بصورت یک چاپ فاکتور فوری ، آسانتر و بدون آشفتگی صورت می گیرد. و عین نسخه بدون هیچ گونه دست خوردگی اتفاق می افتد.

ما در مجموعه چاپ متین روزانه تعداد زیادی سفارش برای چاپ بدون کربن یا به اصطلاح چاپ فاکتور کاربن لس دریافت می کنیم. در طول این سال ها بسیاری از شرکت های بزرگ و هولدینگ هایی فاکتور های خودشان را بصورت کاربن لس در اختیار ما قرار می دهند و این خدمات را به آنها ارائه می دهیم و بهتر است شما هم از توانایی های کاغذ NCR در تولید فاکتور های خود استفاده بکنید.

در کاغذ های کاربن لس ( NCR ) که به کاغذهای خود کپی مشهور هستند باید توجه شود که این کاغذها زمان مصرف دارند وپس ازتاریخ مصرف , حساسیت خود را ازدست می دهند. زیرا اون لایه واکنشی که در زیر کاغذهای کاربن لس قرار دارند بعد از یک مدتی به سبب کهنگی و طولانی شدن خاصیت خودش را از دست می دهد و در نتیجه اون کاراریی ابتدایی خودش را از دست می دهند.

همه چیزی درباره کاغذ NCR