آموزش گرفتن عکس پرسنلیReviewed by چاپ متین on Jan 15Rating: 4.5مزایای چاپ فاکتور
آموزش گرفتن عکس پرسنلی

آموزش گرفتن عکس پرسنلی

در این مقاله ما قصد داریم آموزش گرفتن عکس پرسنلی را بطور گام به گام به شما آموزش بدیم. این آموزش در امتداد سلسله آموزش هایی که در چاپ متین ارائه شده است می باشد.

در کشور ما ایران درهر اداره و سازمانی که شما قصد ثبت نام را دارید نیازمند داشتن یک عکس پرسنلی می باشد. ثبت نام کارت ملی ، شناسنامه ، پاسپورت ، ثبت نام ادارت و بسیاری موارد دیگر نیازمند ارائه عکس پرسنلی می باشد.

شما برای چاپ عکس پرسنلی باید به آتلیه عکاسی و سپس به چاپ عکس فوری با مبلغ بسیار زیادی انجام بدهید. در صورتیکه شما می توانید با کمترین هزینه و با بالاترین کیفیت و با چندین شات، هر عکسی که دوست داشته باشید را انتخاب و سپس با فتوشاپ و با کوچیکترین ابزارهای ساده اقدام به روتوش عکس دلخواه خود بکنید.

برای داشتن یک عکس پرسنلی زیبا و قشنگ نیازمند داشتن دو ابزار بسیار ساده و در دسترس می باشد. یک بهتر است یک دوربین عکاسی حرفه ای در صورت نبود می توانید از یک گوشی حرفه ای با پیکسل بالا استفاده بکنید و دومین ابزار داشتن یک سیستمی که نرم افزار فتوشاپ در آن باشد کفایت می کند. ما این آموزش را براساس نرم افزار فتوشاپ ۲۰۲۰ ارائه شده است.

انتخاب کاغذ عکس

برای داشتن عکس پرسنلی شما می توانید از جنس عکس های مختلفی استفاده بکنید که معمولا از کاغذ لاستر مات و سیلک استفاده می شود ولی بهتر است از همین کاغذ لاستر مات که مناسب تر و مورد تایید همه سازمان ها می باشد استفاده بکنید. قیمت تمام شده کاغذ لاستر مات مناسب تر از سایر جنس کاغذها می باشد و دوام و ماندگاری برای کاغذ پرسنلی زیاد در الویت نمی باشد به این خاطر بهتر است از کاغذ لاستر مات یا براق برای چاپ عکس پرسنلی خود استفاده بکنید. البته شما می توانید برای شناخت بیشتر با خواندن مقاله انواع کاغذ چاپ عکس که توسط تیم نویسندگان چاپ متین ارائه شده است را مطالعه و به نتایج بیشتری در این زمینه برسید.

نحوه گرفتن عکس پرسنلی

برای عکس گرفتن عکس پرسنلی بهتر است از یک دوربین خوب و با رزلوشن بسیار بالا استفاده بکنید. اگر امکان استفاده از دوربین با کیفیت را ندارید می توانید از گوشی هایی با کیفیت بالا استفاده بکنید.