آموزش عکاسی به یادماندنی

آموزش عکاسی به یادماندنی

سریع به تمام عکسهایی که در زندگی تان گرفته اید دوباره فکر کنید. قطعا شما نمی توانید همه آنها را به یاد داشته باشید؟ حتی شما نمی توانید بیشتر آنها را به خاطر بسپارید؟ پس کدامیک را به یاد دارید؟ احتمالا تعداد معدودی هستند که بلافاصله به ذهن شما خطور می کنند.داشتن یکسری عکس های زیبا و به یادماندنی و تکرار نشدنی که می تواند در یک مکان خاص ، عکس برداری با یک شخصیت برجسته و یکسری اتفاقات خاص دیگر که شاید به تعداد انگشتان دست باشد به یاد شما بیاید.

همه عکس ها به یاد ماندنی نمی باشد، در حقیقت  بیشتر عکس ها به یاد ماندنی نیستند. فقط ممکن است با به اشتراک گذاری توسط یکسری از سرویس های مبتنی بر عکس مانند اینستاگرام، تصاویر و سفرهای خودتان را به اشتراک بگذارید. فکر می کنید چندتا عکس می توانید از حافظه تان توصیف کنید؟ یک یا دو؟ یا اصلا هیچ!!!

به عنوان یک عکاس قصد دارید عکس هایتان به یاد ماندنی باشد؟ احتمالاً شما باید دلیل اصلی عکس گرفتن در وهله اول را بدانید. آیا به این دلیل است که می خواهید خاطرات خود را حفظ کنید ، یا به این دلیل که می خواهید هنری خلق کنید که شخص دیگری از آن یاد کند. بنابراین ایجاد تصاویری که مدت ها بعد در ذهن بیننده شما باقی بماند ، احتمالاً مهمترین چالش یک عکاس می باشد که با آن روبرو هستید. بیایید ببینیم چگونه … ما قصد داریم در مقاله روش داشتن عکس به یادماندنی یکسری آموزش عکاسی به یادماندنی برای شما بیان بکنیم. و امیدوار هستیم آموزش عکاسی به یادماندنی برای شما مفید و سودمند باشد.

چه چیزی باعث به یادماندنی عکس می شود

چند سال پیش ، MIT  یک مطالعه ای را به پایان رسانید که در آن این سری سؤالات را مطرح می کرد. محققان مجموعه ای را در حدود ۱۰،۰۰۰ تصویر جمع آوری کردند که در ژانرهای مختلف از مناظر گرفته تا عکسهای صاف و بی نظیر از مردم و تصاویر منظره و عکس از بنا و … در آن حضوری دارد. از آزمونی هایی که درباره این تحقیق همیشه سوال و خواسته می شود برای یکبار همه این عکس ها را ببینید.

و از آنها درباره آن تصاویری که مشاهده کردند پرسیده می شود و این افراد بیشتر تصاویر به یادگار مانده از مردم در ذهن هایشان به خاطرات مانده است و پس از آن عکس هایی از فضای داخلی و بیرونی ساختمان و عکس های از اشیاء استاتیک. و اگر عکاس از مناظر چشم نواز هستید این نوع عکس ها از نظر به یاد ماندنی در رتبه های آخر قرار دارند.

این بدان معنا نیست که اگر می خواهید عکس هایی به یاد ماندنی ایجاد کنید ، باید روی عکس های مردم تمرکز کنید ، اما سعی کنید از عکس های مناظر عاری از مردم تا جایی که برای شما