تیشرت تبلیغاتیReviewed by مدیریت on Jul 31Rating:

چاپ تیشرت تبلیغاتی

استفاده از تیشرت های تبلیغاتی خلاقانه و زیبا قطعا راهکاری موثر برای تبلیغات شرکت در جهت معرفی برند و یا محصول شما خواهد بود. با این وجود استفاده و تولید تیشرت باید هوشمندانه و بسیار با دقت انتخاب شود به دلیل اینکه به شدت در دید مخاطب نسبت به شما تاثیرگذار خواهد بود.

این مسئله که پوشش و استفاده از تیشرت تبلیغاتی و سازمانی کمک شایانی به فروش و معرفی محصول شما دارد قطعا  بر کسی پوشیده نیست اما چگونگی بهره مندی از این شگرد تبلیغاتی صد چندان با اهمیت است.

در این مقاله سعی شده پارامتر های موثر در انتخاب یک تیشرت تبلیغاتی مناسب به اختصار برای شما شرح داده شود.

تیشرت تبلیغاتی

جنس تیشرت

یکی از مهمترین ویژگی های یک تیشرت تبلیغاتی و یا به صورت عمومی پوشاک جنس آنهاست. مسلما کلیه افرادی که اقدام به چاپ لوگو، برند  و یا محصول خود برروی تیشرت می کنند قطعا می خواهند که مخاطبان آنها که این تیشرت ها را دریافت میکنند از این تیشرت ها در سطح شهر و در بین مردم استفاده کنند، از این رو اگر جنس تیشرت های استفاده شده آن کیفیت مطلوب را نداشته باشند و برای مصرف کننده آزار دهنده باشد تمام سرمایه برای تولید و چاپ یک تیشرت از بین می رود.

قطعا در امور تبلیغاتی هزینه یکی از فاکتورهای اصلی برای انتخاب یک محصول است اما برگشت پذیری سرمایه در تبلیغات هم یکی دیگر از فاکتورهای اصلی است که همواره مهندسین بازریابی و مارکتینگ با  توجه به این دوپارامتر اقدام به انتخاب می کنند.

در چاپ تیشرت تبلیغاتی یکی از مسائل اصلی و دشوار، انتخاب جنس تیشرت براساس دو پارامتر بالا یعنی هزینه و کارایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

تیشرت تبلیغاتی
تیشرت تبلیغاتی

شیوه های چاپ روی تیشرت

امروزه در سراسر دنیا چاپ روی تیشرت در زمره صنعت های پرکاربرد و البته پرمصرف محاسبه میشود و همین امر سبب توسعه روزافزون این صنعت در سراسر دنیا شده است و کشور عزیزمان هم از این صنعت روز دنیا عقب نیست ور در ایران هم دستگاههای پیشرفته و بروزی برای چاپ روی تیشرت وجود دارند که هرکدام متناسب با نوع چاپ مورد استفاده قرار می گیرند که طبیعتا گاها هزینه های چاپ دو تیشرت تا چند صد هزار تومان با هم می تواند متفاوت باشد.

اگر بخواهیم به اختصار چند روش چاپ روی تیشرت را ذکر کنیم به موارد زیر می توانیم اشاره کنیم:

  • چاپ سابلیمیشن (چاپ حرارتی به صورت مستقیم)
  • چاپ لیبلی
  • چاپ کاتر پلاتر ( چاپ به صورت تک رنگ)
  • چاپ مدیا (چاپ به صورت تمام رنگی )
  • چاپ به صورت مستقیم روی تیشرت
  • چاپ سیلک
چاپ روی تیشرت

کیفیت چاپ

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم انتخاب یک تیشرت تبلیغاتی مناسب کیفیت چاپ روی آنها است. کیفیت چاپ روی تیشرت  باه شیوه های چاپی که در بالا به برخی از آنها اشاره شد بستگی دارد. البته از ذکر این نکته نمیتوان چشم پوشی کرد که در هر روش هم استفاده از متریال و مواد اولیه مرغوب نیز در ماندگاری و کیفیت چاپ هر تیشرت موثر خواهد بود.

در روش های چاپ مستقیم روی تیشرت به این نکته باید توجه داشته باشیم که غالب دستگاه های موجود دارای رنگ سفید نیستند از همین رو از رنگ سفید تیشرت به عنوان بکگراند تصویر استفاده میشود و عبارتی سایر رنگ ها چاپ میشوند به همین خاطر روش چاپ مستقیم که طبیعتا یکی از بالاترین کیفیت ها در اختیار ما قرار می دهد برروی تیشرت های سفید و یا روشن قابل استفاده می باشد و اگر بخواهیم برروی تیشرت و یا پارچه تیره و یا مشکی چاپ مستقیم بزنیم حتما میبایست دستگاه دارای رنگ سفید جداگانه باشد که ابتدا تیشرت را با رنگ آستر سفید کند و بعد روی رنگ سفید طرح را پیاده کند.

و از دیگر روش های پرکاربرد روز دنیا برای چاپ روی تیشرت چاپ کاترپلاتر می باشد که در اکثر چاپ های لباس های ورزشی از این روش استفاده میشود که ماندگاری و کیفیت بسیار عالی دارد ولی فقط یک ویژگی دارد و آن هم این است که  باید به صورت تک رنگ و یا رنگ های تفکیک شده مورد استفاده قرار بگیرد.

تیشرت تبلیغاتی
تیشرت تبلیغاتی

ماندگاری تیشرت و چاپ

چاپ تیشرت تبلیغاتی می تواند یک شیوه تبلیغاتی موثر و البته بلند مدت باشد به شرطی که در انتخاب جنس تیشرت و نوع چاپ دقت لازم به عمل آید و درست و حساب شده انتخاب گردد.

یکی از عواملی که به مانگاری چاپ روی تیشرت کمک شایانی می کند انتخاب روشی متناسب با جنس تیشرت است که نیاز به تحقیق دقیق و یا گرفتن مشاوره صحیح از کارشناسان مربوطه است.

البته از این نکته هم نمی توان چشم پوشی کرد که روش های شست و شو هم در ماندگاری هر نوع پوشاکی موثر است و بخصوص این نکته در تیشرت های چاپی بیشتر ملموس و غیر قابل چشم پوشی است و از این جهت که عموما از تیشرت های تبلیغاتی برای توزیع در بین آحاد جامعه استفاده میشود خیلی دست سرمایه گذار در این زمینه باز نخواهد بود.

تیشرت تبلیغاتی
تیشرت تبلیغاتی

استفاده از طیف رنگی سازمانی

یکی دیگر از عواملی که برای انتخاب چاپ تیشرت تبلیغاتی باید مورد توجه قرار بگیرد استفاده از رنگ سازمانی و یا طیف رنگی محصول و برند شماست که باید برروی آن حساس بود.

اگر برند ، لوگو و یا سازمان شما دارای رنگ سازمانی بخصوصی است بهتر است نهایت تلاش خود را کنید که تبلیغات خود را به سمت و جهت رنگ سازمانی خود ببرید که از لحاظ بصری مخاطب خود را با رنگ برند تان به آنها القا کنید که اگر در این مورد انتخاب تیشرت وسواس لازم را داشته باشید می توانید این توقع را در بین مخاطبان تبلیغاتی خود داشته باشید که بیشترین بازخورد را دریافت نمایید.

البته طبیعتا همانند کالرباکس که شما می توانید میلیون ها رنگ را انتخاب کنید در در انتخاب رنگ تیشرت تبلیغاتی این توقع را نمی توانید داشته باشید ولی باید نهایت تلاش خود را بفرمایید که نزدیکترین رنگ به رنگ سازمانی خود را انتخاب کنید.

تیشرت تبلیغاتی