تکنیکهای تبلیغاتیReviewed by مدیریت on Apr 14Rating:
تکنیکهای تبلیغاتی

تکنیکهای تبلیغاتی

یک تبلیغات موفق باعث ایجاد میل و اشتیاق در ببننده و خوانندگان می شود. همچنین اطلاعاتی که در مورد چگونگی تحقق این تمایل ارائه می دهید باعث می شود مشتری بالقوه در مورد رجوع کردن به شما احساس خوبی به آن دست داده بشود. با استفاده از ارائه محصولات با کیفیت و خدمات بروز و عالی و همچنین از همه مهم تر با استفاده از بروز ترین تکنیک اثبات شده در حوزه تبلیغات سبب افزایش ارزش مالی سازمان و یا شرکت شما می باشد. با بکارگیری از تکنیکهای تبلیغاتی مدرن که در این مقاله آمده است سبب موفقیت سازمان شما می باشد.

تکرار کردن

تکرار یک تکنیک ساده و کارآمد است که برای درج هویت و سازمان شما در ذهن مشتری می باشد. در تبلیغات موفق باید حداقل بیش از یکبار نام شرکت و یا سازمان خودتان را ذکر کنید بخصوص در تبلیغات تلویزیون به سبب ترکیب صدا و تصویر سبب درج آن مطلب در ذهن مخاطب می شود. اولین آگهی تبلیغاتی تلویزیون در طی برنامه سوپر بول برای محصولی که به نام HeadOn بود نمونه از تکنیکهای تبلیغاتی کلاسیک بود. اگرچه این آگهی هرگز توضیح نداد که محصول ارائه شده چه می‌کند و چه کاربردی دارد ولی همچنان بینندگان نام آن را به یاد می‌آورند.

ادعا

آگهی تبلیغاتی که قرار است یک محصول را توصیف ‌کنند باید ویژگی‌های خاص آن محصول و یا خدمت را بیشتر و بزرگتر نمایش دهد یا ادعاهایی در مورد آنچه که یک محصول یا خدمات می‌تواند برای مشتریان بالقوه انجام دهد  شما می توانید با اطلاع‌رسانی، آموزش و افزایش انتظارات در خریداران آن را فراهم بکنید. ادعاها و حقایقی مانند ” بهترین کیفیت  یا قیمت پایین از جمله این موارد می باشد.همچنین می توانید با اعلام ادعایی همچون ارائه خدمات درب منزل و یا هر چیز دیگری که بتواند توجه هر ببیننده ای را به خودش جلب کند اما توجه بکنید ادعایی را انجام ندهید که نتوانید از پس آن بربیاید. چراکه ممکن است مشکلات قانونی برای شما پیش بیاورد.

مشارکت

همکاری شرکت ها با افراد معروف یا مکان های شناخته شده و یا هرچیزی که در ذهن هر شخصی نقش بسته است باعث ایجاد روابط قوی بین آن محصول و مخاطب قرار می گیرد. شرکت های ورزشی می توانند با استفاده از ورزشکاران موفق و مشهور محصولات خودشان را معرفی بکنند. شرکت های خودروسازی می توانند با استفاده قرار گیرید خودرو در کنار یک فضایی که بسیاری از مخاطبان با آن خاطره دارند نیز می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. این شیوه تبلیغاتی موجب پاسخ عاطفی مشتریان به آن محصول و یا خدمات می شود و از طریق راه های ارتباطی با شما ارتباط برقرار می کنند.

تحریک کردن یک حس درونی

بسیاری از شرکت ها با تحریک کردن احساسات درونی مشتریان خود شامل حس وطن پرستی، حس هم دوستی، حس ایجاد به تولید ملی و … باعث می شود که بسیاری از مردم سرزمین خودشان را ترغیب به خریدن از آن محصول بکنند. تحریک این احساسات به نوبه خودش می تواند بسیار مفید و سودمند و کارآمد واقع شود چراکه یکسری احساسات در بسیاری از مردم دنیا یک حس مشترک می باشد همچون حس میهن پرستی.

انگیزه خریدن

شما باید بتوانید با ایجاد یک انگیزه در ذهن مشتری خود باعث رجوع آن به سمت سازمان شما بشود. این انگیزه می تواند شامل قرعه کشی ، هدیه دادن، شرکت در مسابقه، تخفیف های فصلی و یا هر چیز دیگری که سبب بشود مشتری به سمت سازمان شما جذب بشود.ما سعی کردیم در این مقاله کوتاه و مختصر در خصوص تکنیکهای تبلیغاتی و متدهای بروز دنیا در خصوص جذب مشتری برای شما بیان کنیم.

قصد داریم در سایر مقالات به سایر نکات کلیدی دیگر در خصوص تکنیکهای تبلیغاتی مانند چاپ کارت ویزیت ، چاپ تراکت ، چاپ تیشرت ، چاپ لیوان ، چاپ بادکنک و آگهی تلویزیونی و یا هرچیز دیگری برای شما بیان کنیم. امید است بتوانید با استفاده از این یکسری متدها یک سازمان پیشرفته و پر مخاطبی داشته باشید.