چاپ دیجیتال

با ظهور کامپیوتر انقلابی در شیوه زندگی کردن ما بوجود آمد، اما چگونه کامپیوترها در صنعت چاپ توانستند انقلابی را به وجود بیاورند؟

در سال ۱۴۰۰  گوتنبرگ توانست برای اولین بار بر روی کاغذ چیزی را چاپ کند.بعد از آن مردم به دنبال یک راه سریع و ارزان برای چاپ طرح های خود بودند.استفاده از چاپگر های چهار رنگ تا قبل از ادغام فن آوری قدیمی چاپگرها با کامپیوتر های پیشرفته و جدید غیر ممکن بود. این ارتباط بین نسل جدید کامپیوترها با چابگرها، از زمان ظهور چاپ دیجیتال بوجود آمد.

چاپ افست
چاپ سابلیمیشن
چاپ دیجیتال

برخی دیگر خدمات چاپ دیجیتال چاپ متین

چاپ عکس و شاسی
چاپ بادکنک
چاپ تقویم رومیزی
چاپ سررسید اختصاصی
چاپ کاغذ دیواری
چاپ بنر

صنعت چاپ در عصر جدید

چاپ دیجیتال توانست به تنهایی موجب تغییر عظیم در صنعت چاپ جهان شود؛ و این شعاری که ساخت هر چیز غیرممکن ممکن است دوباره زنده شد. با وجود این چاپگرها بسیاری از طرح هایی که غیرقابل چاپ بودند با استفاده از چاپ دیجیتال، امکان چاپ آنها بوجود آمد و افراد مشغول فعالیت در صنعت چاپ به این نتیجه رسیدند که بدون استفاده از چاپ دیجیتال نمی توانند بسیاری از طرح های خود را به چاپ برسانند.

چاپ آنالوگ

قبل از اینکه ما به بررسی توانایی و امکانات چاپ دیجیتال بپردازیم نگاهی به تکنولوژی چاپ آنالوگ بیاندازیم تا به درک بهتری از تفاوت های بین این دو نوع از چاپ برسیم. به تکنولوژی چاپ سنتی آنالوگ هم گفته می شود.تکنولوژی آنالوگ همچون صدا دارای نوساناتی می باشد ولی چاپ دیجیتال به روش روشن و یا خاموش یا صفر و یا یک می باشد بنابراین پیش بینی چاپ دیجیتالی امکان پذیرتر می باشد.

روش کار چاپ دیجیتال

در چاپ دیجیتال برای ذخیره کردن هر تصویر، از یک فرمول پیچیده ریاضی استفاده می شود.یکی از مهمترین مزایایی  آن این است که، زمان پاسخگویی سریعتر می شود این به علت تنظیم حداقل فشار ایجاد شده در سیستم ثبت چند رنگ است. این عامل سبب حذف بسیاری از فرآیندهای وقت گیر می شود که در چاپ آنالوگ به همین علت به زمان بیشتری نیاز دارد. یکی دیگر از مزایای این نوع چاپ ها توانایی ارائه چاپ متغیر است. این بدان معنی است که هر قطعه چاپ می تواند اطلاعات مختلفی در اختیار آن قرار دهد که شخصی سازی و سفارشی سازی آن با فرآیندهای آنالوگ انجام می شود.