نکات لازم در طراحی بروشور

نکات لازم در طراحی بروشور

چگونه اطمینان می دهید که طراحی بروشور شما واقعا خیره کننده است؟ ما نکات لازم در طراحی بروشور را برای شما بیان میکنیم.

آیا می خواهید مطمئن شوید که طراحی بروشور شما توجه مخاطبین شما را جلب می کند؟ خوب ، بیشتر به دنبال این نباشید ، زیرا ما از متخصصانمان خواسته ایم یک سری نکات لازم برای بالا بردن جذابیت بروشور خودتان را برای  شما ارائه دهند.

اگر قصد دارید در طراحی بروشور خود از یکسری قالب های آماده در سایت های مختلف گرافیکی بهره بگیرید این ساده ترین راه ممکن می باشد و یا اینکه می خواهید طراحی بروشور خودتان را از ابتدا خلق بکنید و برای خلق این کار می توانید از ابزارهای مختلف گرافیکی از جمله فتوشاپ ، کورل ، ایلستریتور و یا حتی ورد استفاده بکنید که ما در این مورد یکسری مقالات در این زمینه برای شما قبلا تنظیم کردیم تحت عنوان طراحی بروشور با فتوشاپ  ، طراحی بروشور با ورد که به راحتی می توانید از ابتدا طرحی بروشور خودتان را شروع کنید و یک اثری زیبا و خاص برای خود به یادگار داشته باشید.

ما بصورت گام به گام نکات لازم در طراحی بروشور را برای شما بیان میکنیم این نکات کلیدی سبب جذابیت هرچه بیشتر طراحی بروشور و سپس چاپ بروشور شما می شود.

نکته اول: هدف خودتان را مشخص بکنید

وقتی به فکر طراحی یک بروشور هستید ، از مشتریان خود بپرسید که چرا فکر می کنند به یک بروشور احتیاج دارند؟ سپس از آنها بخواهید اهداف خود را تعریف کنند. بعضی اوقات آنها فقط یک یا چند مورد را برای شما بیان میکنن شما باید از تجمیع چندین هدف و خواسته از مشتریان خودتان به یکسری اهداف در طراحی بروشور خود برسید و دقیقا ببینید بیشتر به دنبال دستیابی به کدام هدف هستید. و سعی کنید طراحی خودتان را براساس آن اهداف تنظیم بکنید.

نکته دوم: از فونت های محدودی استفاده بکنید

وقتی به فکر طراحی یک بروشور هستید ، به فونت های زیادی احتیاج ندارید فقط یک فونت به عنوان مثال همان فونتی که برای عنوان از آن استفاده میکنید برای زیر مطالب زیر مجموعه خود نیز از آن استفاده بکنید از فونت های خوانا و در عین حال خاص و زیبا استفاده بکنید نباید فونت های عنوان  خیلی خوانا و جذاب و زیبا قرار بدهید و نوشته های زیر عنوان خود ساده باشد زیرا سبب می شود فقط عنوان مطالب شما خوانده بشود و سایر مطالب اصلا به چشم نیاید.

نکته سوم: از تمام فضای کاغذ استفاده بکنید

سعی کنید در طراحی خود تمام فضای لازم برروی کاغذ خود را استفاده بکنید و سعی کنید از مشتریان خودتان در خصوص اندازه مفید و پرکاربرد بروشور سوال بکنید . بسیاری از بروشور ها در ابعاد سایز A4 می باشد ولی یکسری بروشور هایی هستش در سایز های خاص یعنی برش خاص یا بسیار کشیده و یا خیلی پهن و طراحی خودشان را براساس آن تنظیم می کنند. اندازه کاغذ خیلی می تواند به جذابیت بروشور شما کمک بکند و مخاطبین بسیار بیشتر را جذب بکنید. حتی خط تا های خاص هم می توانید یکی از روش های جذابیت بیشتر به بروشور شما بشود.

نکته چهارم: از طرح های تکراری(کپی) استفاده نکنید

بهترین کپی هم اگر باشد اغلب کم ارزش ترین عنصر در طراحی بروشور است. بسیاری از مردم درک نمی کنند که کپی باید به عنوان بخشی از مفهوم کلی طراحی در نظر گرفته شود. در مرحله طراحی بروشور  با کپی کردن از طراحی های قبلی آزمایش کنید تا ببینید آیا نیاز به پردازش مجدد دارد یا خیر.

نکته پنجم: خودتان را مسئول طراحی بروشور بدانید

 هنگام فکر کردن درباره نحوه طراحی یک بروشور ، هدف نهایی را در ذهن داشته باشید. آیا این بروشوری است که در پاسخ به درخواست های ارائه شده در وب سایت منتشر می شود؟ آیا این طراحی همان چیزی هستش که اهداف خود را قبل از طراحی برروی بروشور پیاده کرده اید یا نه. وقتی کسی بروشور طراحی شده شما را باز کند ، چه چیزی راجع به آن می گوید؟

نکته ششم: از عبارات ساده استفاده بکنید

شما می خواهید بدانید که چگونه یک بروشور درست کنید ، درست است؟ بعضی اوقات ایده های ساده بهترین هستند. سعی کنید مفهوم و عباراتی که می خواهید روی بروشور درج بکنید بسیار ساده و خوانا باشد به گونه ای که نیازی به توضیح دادن در خصوص نوع طراحی بروشور خود نداشته باشید و مشتری شما به راحتی قصد و نیت شما از نوع نگارش و انتخاب تصاویر شما به راحتی متوجه بشود هدف شما از این طراحی چه می باشد. به طور کلی در مورد آنچه می خواهند بگویند ، یک عبارت بسیارساده بیان کنید.

نکته هفتم: ایده های خودتان را با دیگران درمیان بگذارید

بعد از طراحی اولیه بروشور خود ایده ها و نوشته ها و تصاویر مدرج در بروشور خود را با دیگران در میان بگذارید و سعی کنید از مشتریان خود نظرخواهی بکنید. افراد متخصص در صنعت چاپ حتما یکی از افرادی باشد که قرار است از آنها نظر خواهی بکنید زیرا افردا متخصص در صنعت چاپ شناخت کافی در این مورد که این طراحی که شما انجام داده اید در نهایت چاپ بروشور به چه شکل می شود.

نکته هشتم: به برداشت اولیه توجه بکنید

در طراحی بروشور باید با آنچه مشتری به عنوان دید اولیه به آن نگاه می کند بسیار دقت داشته باشید. موسسات خیریه نمی خواهند بروشورهایی لوکس داشته باشند که باعث شود مردم فکر کنند که پول زیادی را برای آنها هزینه کرده اند و همین ممکن است نتیجه تبلیغات منفی برای آنها داشته باشد در حالی که وقتی قرار است یک محصولی جدید را عرضه بکنید از بروشور های خاص و شگفت  انگیزی استفاده بکنید.

نکته نهم: بکارگیری از عکس های زیبا

برای اینکه یک بروشور زیبا و جذابی طراحی بکنید به عکسهای خوب و زیبا نیاز دارید. اگر از تصاویر قشنگ استفاده بکنید سعی کنید تصاویری پیدا کنید که مشتریان شما آن تصاویر را در هیچ کجا ندیده باشند.

امیداور هستیم این چند نکته ای که برای شما بیان کردیم تحت عنوان نکات لازم در طراحی بروشور برای شما مفید و سومند بوده باشد و نهایت استفاده را از این مطالب برده باشید و چاپ بروشور فوری و چاپ بروشور ارزان را در عین طراحی بروشور زیبا داشته باشید و به عنوان یک رزومه کاری خودتان برای همیشه داشته باشید.