طراحی پاکت نامه با وردReviewed by مدیریت on Mar 21Rating:
طراحی پاکت نامه با-ورد

طراحی پاکت نامه با ورد

در دنیای که ما در آن زندگی میکنیم پر از نرم افزار های متنوع و پیچیده که برای هر کاری که ما قصد انجام آن را داشته باشیم ، نرم افزاری برای آن تعبیه شده است. کار با هریک از این نرم افزارها علاوه بر مزیتی که دارند باید مدت زیادی وقت خودمان را صرف یادگیری از این نرم افزارها بکنیم. بخصوص برای زمانی که ما قصد اجرای یک کار بسیار خاصی را نداریم، صرف وقت گذاشتن بر روی این نرم افزارها شاید از حوصله و توان ما خارج باشد لذا سعی می کنیم برای انجام کارهای پیش پا افتاده خود از یکسری نرم افزارهایی که تخصصی حداقلی و یا حداقل دید کلی نسبت به آنها داریم استفاده کنیم. یکی از این نرم افزارها که در بین مردم بسیار محبوب و کاربردی می باشد مجموعه نرم افزار های Microsoft office است که از بین مجموعه این نرم افزارها نرم افزار Word بسیار محبوب و کاربردی می باشد که بیشتر برای تایپ و نگارش بسیاری از متون از این نرم افزار استفاده می شود در حالیکه می توان از این نرم افزار به ظاهر ساده کارهای بسیار زیبا و خارق العاده ایی که چشم هر ببینیده ایی را به خودش جذب کند استفاده کنید. ما در مقالات متعددی به بخش هایی از توانمندی های این نرم نرم افزار اشارات مختصری کردیم که از جمله این مقالات ” طراحی سربرگ در ورد ” ” طراحی کارت ویزیت با ورد” می باشند. در حال حاضر ما قصد آن را داریم به گوشه ایی دیگری از ویژه گی های خارق العاده ای این نرم افزار اشاره بکنیم. شما می توانید با استفاده از امکانات مندرج در این نرم افزار طراحی پاکت نامه با ورد را داشته باشید که در نوبه خودش بسیار ساده ولی بسیار کاربردی برای افرادی که حوصله کار با نرم افزارهای پیچده و سخت گرافیکی ندارند و فقط شما کافی است با مطالعه مقاله طراحی پاکت نامه با ورد را تا انتها مطالعه بفرمایید تا به دستاوردهای بسیار ویژه ایی در کار با نرم افزار ورد برسید. شما با استفاده از این نرم افزار ها نیازی به هزینه کردن اضافی برای طراحی پاکت نامه خود ندارید و با انتخاب چاپخانه مناسب می توانید چاپ پاکت نامه فوری و بسیار زیبایی داشته باشید.اساس آموزش این مقاله مطابق با Word 2016 می باشد.

در نرم افزار ورد شما می توانید به چند طریق به طراحی و سپس چاپ پاکت نامه برسید که هر دو روش بسته به نیاز خودتان می توانید یکی را انتخاب کنید.

روش اول

روش اول بسیار ساده و کاربردی می باشد و هرکسی می تواند از این طریق چاپ پاکت نامه ارزان قیمت و زیبایی داشته باشد.

در این روش شما کافی است در سربرگ File برروی گزینه New کلیک کرده و سپس در کادر جستجوی بالا کلمه envelope را جستجو کنید.

envelope-1
envelope-2

شما می بینید با یک جستجوی ساده در این قسمت انواع مختلف از پاکت نامه را به راحتی مشاهده می کنید و با انتخاب یکی از پاکت نامه ها پنجره ایی برای شما باز می شود.

در پنجره باز شده برروی گزینه creat کلیک کرده (توجه داشته باشید باید سیستم شما به اینترنت متصل باشد).

envelope-3

پس از دانلود پاکت نامه مورد نظر شما از سرورهای Microsoft office پاکت نامه مورد نظر شما ظاهر می شود.

در پنجره ظاهر شده شما می توانید با تغییر نوشته ها و تصاویر، لوگو و یا هر نوشته ایی که مورد نظرتان است جایگزین نوشته های پاکت نامه دانلود شده بکنید.

طراحی پاکت نامه با-ورد

روش دوم

در روش دوم که بیشتر برای ارسال نامه توسط ایمیل بکار می رود ولی شما می توانید با استفاده از این امکانات یک پاکت نامه اختصاصی بسته با سایز و تصاویر دلخواه خود ایجاد کنید.

مرحله اول

در این مرحله شما کافی است برروی سربرگ Mailings در Microsoft office2016 کلیک کنید.

Envelopes-2-1

مرحله دوم

در این مرحله کافی است برروی گزینه Envelopes کلیک کنید.

Envelopes-2-2

مرحله سوم

در این مرحله در پنجره باز شده و در قسمت Delivery address می توانید آن آدرسی که قرار است ارسال بشود را نیز درج کنید.

Envelopes-2-3

مرحله پنجم

در این مرحله در قسمت option نیز شما به یکسری از تنظیمات پاکت نامه خود دسترسی پیدا می کنید که می توانید اندازه پاکت نامه ، نحوه قرارگیری نوشته ها و در قسمت  Printing option نیز می توانید نحوه قرارگیری پاکت نامه را مشخص بکنید.

Envelopes-2-4

مرحله ششم

سپس با زدن برروی گزینه Add to Document تغییرات نوشته های خودتان را مشاهده بکنید و یا با زدن برروی گزینه Print پاکت نامه خودتان را پرینت بگیرید.

Envelopes-2-5
Envelopes-2-6

امیدوار هستم با خوانده این مقاله مختصر ولی کاربردی در خصوص طراحی پاکت نامه با ورد نهایت استفاده و بهره را برده باشید. امیداور هستیم بتوانید شما در رسیدن به اهدافتان یاری کرده باشیم.