هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی

بسیاری از شرکت ها در زمان مناسبت ها مانند اعیاد ، ولادت ها، تولدها ، عید نوروز و یا هر مناسبتی دیگری که پیش می آید به این فکر می کنند که بهترین هدیه تبلیغاتی که می توانند بدهند چه چیزی می تواند باشد.

سازمان ها هم دنبال آن هستند که علاوه بر هزینه ای که باید پرداخت کنند یک هدیه بدهند که هم عمومی، مفید و کاربردی باشد و به نوعی هرکس بتواند از آن استفاده بکند و از آن لذت ببرد.

وجود هدایای تبلیغاتی برای جذب مشتریان بسیار کاربرد و مفید می باشد و شرکت ها با دادن یک هدیه حتی کوچک به مشتریان خود باعث می شود مشتریانشان را به خودشان وفادار بکنند.

البته هدایای تبلیغاتی هم برای یکسری مشتریانی که با سازمان یا مجموعه شما آشنایی هم ندارند ممکن است هدیه گرفتن از مجموعه شما سبب بشود به نوعی خودشان را بدهکار مجموعه شما بدانند و به سمت مجموعه شما گرایش پیدا بکنند و با سازمان یا شرکت شما همکاری و یا خرید داشته باشند.

محصولات تبلیغاتی به عنوان یک تاکتیک بازاریابی مقرون‌به‌صرفه برای سالیان سال مورد استفاده قرار گرفته است. از مشاغل جدید گرفته تا شرکت‌های بزرگ، این هدایای تبلیغاتی مورد علاقه بازاریابان  هستند. برخی از آمار جالب در مورد استفاده از محصولات تبلیغاتی وجود دارد که شاید برای شما هم نیز جالب بنظر برسد این آمار مربوط به کشور آمریکا می باشد که ما در اینجا به بخشی از این موارد اشاره ای می کنیم:

شش تا از ۱۰ مصرف‌کنندگان، محصولات تبلیغاتی خودشان را به مدت دو سال حفظ و نگهداری می کنند.

چیزی در حدود ۸۵ درصد از افراد پس از دریافت یک هدایای تبلیغاتی، با تبلیغ کننده تجارت می کنند.

۳۱ درصد مردم آمریکا از کیسه های تبلیغاتی استفاده می کنند.

مقداری در حدود ۸۹ درصد از مصرف کنندگان می توانند حتی دو سال پس از دریافت یک محصول تبلیغاتی، شرکت تبلیغ کننده را به یاد بیاورند.

۶۳ درصد مصرف کنندگان، محصولات تبلیغاتی خودشان را که به آن نیازی ندارند به فروش می رسانند.

این مطالعه نشان می‌دهد که ۸۳ ٪ مصرف‌کننده مایل به دریافت محصولات تبلیغاتی هستند که این نشان دهنده یک پیام تبلیغاتی است و آن این است که هر سازمان یا هر شرکتی هرچه هزینه در حوزه تبلیغات انجام بدهد بازخورد بسیار خوبی خواهد داشت و باعث تبدیل شدن به یک برند می شود.

اهمیت دیگر انجام دادن فعالیت های تبلیغاتی که توسط این مطالعه نشان می دهد این است که ۸۹ درصد از مصرف کنندگان گفتند که می توانند نام یا لوگوی شرکت تبلیغ کننده را برای ۲۴ ماه پس از دریافت اقلام به یاد بیاورند. علاوه بر این بیش از ۵۰ درصد مشتریانی که اقلام تبلیغاتی دریافت کرده اند از هدیه خود راضی هستند این آمار مهم تاکید بر اهمیت محصولات تبلیغاتی بازاریابی می باشد.

شرکت‌های کوچک و بزرگ‌تر اهمیت محصولات تبلیغاتی را برای رسیدن به افزایش تعداد افراد در یک بازار رقابتی تشخیص می‌دهند. آیتم‌های هدیه با بسته‌بندی محصول با کیفیت بالا گیرندگان را می‌فریبند و توجه مخاطبین خودشان را به کسب‌وکار یک شرکت جلب می‌کنند.

برای نتایج بهتر، سازمان ها و یا شرکت ها از محصولات تبلیغاتی برند نیز استفاده بکنند که افرادی این محصولات را دریافت می کنند بتوانند چندین ماه از آن استفاده کنند. چنین محصولات با کیفیت به حفظ مشتریان با برند شما کمک خواهد کرد. این به این معنی است که توزیع اقلام هدیه با کیفیت به اندازه کافی خوب است که مشتریان را برای ماه‌ها با برند شما درگیر خواهد کرد.

محصولاتی که بیشتر شرکت ها به دنبال هدایای تبلیغاتی هستند این است که از یکسری هدایای تبلیغاتی شامل چاپ خودکار، چاپ کیسه، چاپ لیوان، چاپ تیشرت، چاپ پدموس، چاپ پازل، چاپ آفتابگیر، چاپ چتر، چاپ بادکنک ، چاپ فلش و هزارن مورد دیگر.

با این حال، بازاریابان و شرکت های مجرب یک استراتژی خلاقانه را به کار می‌گیرند. آن‌ها مواردی را انتخاب می‌کنند که منحصر به فرد، مورد نیاز و دارای کیفیت بالا برای تاثیر گذاری بیشتر برروی مخاطب استفاده می کنند.

در اینجا ۵ دلیل وجود دارد که چرا محصولات تبلیغاتی برای هر کسب‌وکاری مفید می باشد.

۱- با یک هزینه مشخص و کم می توانید به یک بازخورد بسیار بالایی دست پیدا بکنید.

بسیاری از شرکت‌های کوچک آرزو میکنند که تبلیغات بسیار گسترده ای در مقیاس بسیار بزرگی ایجاد کند و هزینه تبلیغات خودشان را افزایش بدهند. اما ممکن است به دلیل محدودیت در در سرمایه، خودشان را از دادن هدایای تبلیغاتی به مشتریان خود محروم بکند  اما این شرکت ها می توانند با هزینه های بسیار ناچیز یکسری تبلیغات مفید و کارآمد را انجام بدهند که هم کم هزینه و هم مفید می باشند.

اکثر تولیدکنندگان محصولات تبلیغاتی قیمت‌ها را بسیار پایین نگه می‌دارند زیرا بسیاری از شرکت های نوپا هم بتوانند از این شیوه تبلیغاتی استفاده بکنند. قیمت اقلام هدیه تبلیغاتی بسیار پایین می باشند اما تاثیرگذاری بسیار زیادی دارد.

۲-تشخص نام تجاری

به رسمیت شناختن نام تجاری به این معنی است که مصرف کنندگان می توانند بلافاصله شرکت و نام تجاری را پس از دیدن شناسایی کنند. به عنوان مثال، اکثر مردم می توانند بلافاصله با دیدن لوگو زرد فست فود مک دونالد را تشخیص و شناسایی بکنند.

هدیه دادن به مشتریان در به یاد آوردن و شناخت کسب‌وکار شما کمک می‌کند. این یکی دیگر از دلایل اصلی توزیع هدیه های تبلیغاتی است. همانطوری که گفته شد ۸۹ درصد افرادی که هدایای تبلیغاتی می گیرند آن هدیه را تا دو سال به خاطر می آورند.

این هدیه ها برای مدتی طولانی در خانه‌ها ، ادارات و یا ماشین‌ها باقی می‌ماند و آن‌ها را به یاد کسب‌وکار شما می‌اندازد. در واقع به طور متوسط مصرف کنندگان چیزی در حدود ۶ ماه با محصولات تبلیغاتی شما در ارتباط هستند. دفعه بعد وقتی که لوگو را می‌بینند فورا هدیه و کسب‌وکار شما را به یاد می‌آورند. مصرف کنندگان حتی اگر یک چسب کوچک به آن‌ها هدیه دهید ، کسب‌وکار شما را به یاد خواهند آورد. آن‌ها با تشخیص محصولات شما در هنگام خرید، به کسب‌وکار شما رونق خواهند داد.

۳-بهبود کسب و کار

یک تبلیغ در تلویزیون یا بیلبورد در سطح خیابان ها به سرعت در عرض چند ثانیه از چشم شما رد می‌شود.اما هدایای تبلیغاتی برای اغلب اوقات مورد استفاده قرار می‌گیرند و جلوی چشم مخاطبین شما قرار می گیرد. به عنوان مثال وقتی شما یک فنجان ساده ای را هدیه می دهید در طول روز هر زمانی که مشتریان شما یک فنجان میل می کنند به یاد سازمان یا شرکت شما می افتند.

طبق گزارش های آماری نشان می دهند چیزی در درحدود ۷۶٫۱ درصد افرادی که هدایای تبلیغاتی حتی کوچکی دریافت کرده اند تا حداقل ۱۲ ماه نام آن سازمان یا شرکت را به یاد می آورند ولی چیزی در حدود  ۵۱ درصد افرادی که تبلیغات در سطرح شهر در قالب چاپ تراکت ، چاپ بنر ، تبلیغات تلویزیون نیز می بینند به مدت یک هفته آن تبلیغات را به یاد خود دارند که در مقایسه با آن روش اصلا مقرون به صرفه و کاربردی نمی باشد.

۴-کارت ویزیت

بسیاری از شرکت ها وجود کارت ویزیت پر زرق و برق را یکی از عوامل هدایای تبلیغاتی و به نوعی یک شیوه تبلیغاتی قلم دار نمی کنندارائه کارت ویزیت به یک مشتری اصلا نمی تواند مفید و نام و برند شرکت شما را به یادماندنی بکند زیرا وجود کارت ویزیت برای معرفی چند لحظه ای کاربرد دارد و برای اینکه مدت ها این کارت ویزیت برای کسی مورد استفاده قرار بگیرد کاربرد ندارد.

به یاد داشته باشید هدایای تبلیغاتی که قرار است بدهید اکثر مشخصاتی که برروی کارت ویزیت شما قرار دارد مانند لوگو نام تجاری شماره تماس و یا هر چیز دیگری باید در آن هدیه تبلغاتی باشد. بنابراین اگر هدیه تبلیغاتی شما مفید و کاربردی باشد نیز می توانند بسیار مفید تر از هر چاپ کارت ویزیت و یا هر چیز دیگری باشد.

محصولات و هدایای تبلیغاتی خود باید بعنوان بخشی از کمپین رسانه های اجتماعی شما باشند برای مثال با قرار دادن QR کد برروی تیشرت یا آدرس شبکه های اجتماعی و یا آدرس سایت بررروی چاپ تیشرت سبب می شود آن تیشرت بعنوان یک رسانه برای شما در همه جا عمل بکند.

۵- وفاداری و مشتری مداری

مشتریان شما باید اغلب احساس نیازی نسبت به یک محصول را داشته باشند تا اقدام به خریدن آن محصول بکنند ولی اگر آن یکسری از مشتریان مجدد به شما رجوع کنند شما باید حس اعتماد مجدد آنها به شما را با یک هدیه و یا هرچیزی دیگری پاسخ بدهید.

با این حال، اطمینان حاصل کنید که کالاهای تبلیغاتی که قرار است به مشتریان خود بدهید باید دارای استانداردهای و کیفیت بالایی باشند. افراد کیفیت ویژه آیتم‌های هدیه را با کیفیت کسب‌وکار خود مرتبط می‌دانند.

دقت کنید که آیتم‌های هدیه باید مبتکرانه برنامه‌ریزی شده‌ باشند. یک طرح تبلیغاتی ماهرانه دیگری مانند تبلیغات تلویزیونی می تواند بازاریابی شما را کاملا تکمیل کند. این روش ها کمپین بازاریابی شما بسیار تقویت می کند و بر روی مخاطبان هدف بسیار تاثیر خواهد گذاشت.

در حالی که اقلام تبلیغاتی توجه مشتریان را به برند شما جلب می کند ولی وجود یک چاپ کارت ویزیت جذاب و بهمراه یک لوگو بسیار زیبا و همچنین یک وب سایت بدیع می تواند بسیار جذاب و کشنده باشد.

طراحی گرافیکی شرکت شما باید به گونه ای باشد که به خودی خودش جذب کننده باشد.

ما قصد داریم در این مقاله یکسری توضیحاتی در خصوص بخشی از هدایای تبلیغاتی را به شما بدهیم تا براساس نیاز خود یکی از این هدایای تبلیغاتی را بکار بگیرید. برخی از این موارد همانطور که در بالا گفته شد شامل چاپ کیسهچاپ تیشرتچاپ لیوانچاپ پدموسچاپ پازلچاپ فلشچاپ بادکنک

۱-چاپ کیسه

طبق تحقیقات به عمل آمده بیش از ۵۰ درصد مردم از کیسه های تبلیغاتی برای مصاف شخصی خود استفاده می کنند که همین آمار سبب میشود وجود این کیسه ها بسیار برای شرکت های تبلیغاتی و سازمان ها بسیار بااهمیت باشد. هرچه کیفیت و مرغوبیت این کیسه ها بیشتر و دوام بالاتری برخوردار باشد سبب می شود مردم مدت زمان بسیار طولانی از این کیسه ها استفاده بکنند.

کیسه های مختلفی در سایز و طرح های مختلفی وجود دارد یکسری از کیسه های پارچه ایی یکسری کیسه های پلاستیکی هستند که بسیاری از این کیسه ها نوع دسته کیسه ها در بازار بسیار متفاوت می باشند و بستگی به ارائه محصولی که قرار است انجام بدهید سایز بندی های مختلفی دارد.

معمولا برای چاپ کیسه از نام و نشان لوگو آدرس ، شماره تماس استفاده می شود که بیانگر سازمان و یا نهاد شما می باشد.

بهمین خاطر سعی کنید از نوعی کیسه و یا طرحی روی کیسه چاپ کنید که بعنوان یک شبکه اجتماعی در سطح شهر قرار است بچرخد یک تبلیغ بسیار زیبا و خیره کننده ای باشد و به گونه ای باشد که به محتوای درون کیسه هم زیبای خاص خودش را بدهد.

چاپ کیسه هرچه مقدار آن بیشتر چاپ کنید برای شما به صرفه تر و مقرون به صرفه می باشد پس در نتیجه سعی کنید به یک طرح بسیار مشخصی برسید و سپس اقدام به چاپ انبوه بکنید.

Bag printing

۲-چاپ تیشرت

بسیاری از شرکت ها هنگامی که بخواهند محصولی یا خدماتی را عرضه و نمایش بدهند این خدمات و محصول خودشان را در قالب یک طرحی برروی تیشرت بعنوان هدیه به مخاطبین خود تقدیم می کنند که یک کار بسیار جذاب و قشنگی می باشد.

یکسری از سازمان ها بهمراه فروش محصول یا خدمات خودشان نیز یک تیشرت که برند آن سازمان برروی آن نقش بسته است را نیز بهمراه آن کالا و خدمات به مشتریان خود هدیه می دهند.

چاپ تیشرت یکی دیگر از پرجاذبه ترین هدایای تبلیغاتی می باشد که بسیار هم طرفدار دارد.

برخی از سازمان ها چاپ تیشرت فوری ، یعنی همزمان با خرید یک کالا از آن سازمان یک تیشرتی را بعنوان یادبود برای آن مشتری آماده سازی می کنند.

چاپ تی شرت بسیار مزایای تبلغاتی و جذابی برای مخاطبین و مشتریان دارند. البته باید یکسری از اصول در چاپ تیشرت رعایت شود و آن این است که سعی کنید لوگو خودتان اگر قرار است روی تیشرت چاپ بکنید زیاد بزرگ نباشد که باعث بشود مشتری آن تیشرت را پس بزند و از آن استفاده نکند. در نتیجه سعی کنید لوگوی سازمانی خودتان بسیار کوچک در بخشی از تیشرت قرار بدهید که باعث ترغیب بیشتر مشتری به پوشیدن آن تیشرت بشود.

نکته بعدی این است برای چاپ تیشرت سعی کنید از یک جنس بسیار عالی و با کیفیت استفاده کنید زیرا همین تیشرت به نوعی نمایانگر اعتبار سازمان و نهاد شما می باشد در نتیجه در انتخاب جنس تیشرت هم نیز نهایت دقت را داشته باشید.

T-shirt printing1
T-shirt printing5
T-shirt printing3
T-shirt printing2

۳- چاپ لیوان

چاپ لیوان یکی دیگر از هدایای تبلیغاتی جذاب برای هر سازمانی می باشد که هزینه به مراتب کمتری نسبت به چاپ تیشرت دارد. لیوان به عنوان می تواند در قالب یک سفیر هر روز هرکس که بخواد چای یا آبی بخورد به برند و شماره تماس شما مدام نگاه کند.

چاپ لیوان علاوه بر کاربردی بودن محصول هزینه بسیار کمی به شرکت ها تحمیل می کند یک هر شرکت می تواند تمام هدایای تبلیغاتی خودشان را در قالب یک لیوان خلاصه بکند.

خیلی از شرکت ها فقط برند خودشان را روی لیوان به چاپ می ر