مدل های مختلف مهرReviewed by چاپ متین on Aug 2Rating: 4.5مزایای چاپ فاکتور
مدل های مختلف مهر

مدل های مختلف مهر

بسیاری از افرادی که قصد دارند برای سازمان و برند خود یک مهر زیبا و شکیلی را بسازند در هنگام ثبت سفارش و انتخاب مهر بسیار به مشکل بر می خورند. علت اصلی این مشکل تفاوت و تنوع بسیار زیادی که در مدل ها و کشورهای ساخت آن ها وجود دارد باعث می شود هر مصرف کننده ای را در هنگام سفارش گیج و سردرگم کند.

ما قصد داریم در این مقاله به مدل های مختلف مهر و کارایی و نحوه عملکرد آنها بپردازیم و اگر نقاط ضعفی هم در مهرها وجود دارد بطور کامل و شفاف برای شما بیان بکنیم.

ما قصد نداریم در این مقاله به اهمیت داشتن یک مهر برای سازمان ها مطالبی را بیان بکنیم و سعی داریم در مقالات آینده بطور کامل و تخصصی مطالبی را در این باره برای شما بیان بکنیم. ولی به طور مختصر داشتن مهر یکی از ضروریات هر سازمان و هر نهادی می باشد. هر شخص و هر سازمانی می تواند سربرگ یا پاکت و یا حتی کارت ویزیت نداشته باشد ولی به هیچ وجه نمی تواند مهر سازمانی برای لوگوی خودش نداشته باشد. وجود مهر سازمانی کاربرد های بسیار زیادی دارد که ما در این مقاله مدل های مختلف مهر این امکان وجود ندارد به همه این موارد اشاره کنیم ولی اصلی ترین مزایای ساخت مهر را می توان به دسته چک ها ، صدور فاکتور و همچنین اعتبار بخشی به برگه هایی که منتسب به سازمان و یا نهادهای شما می باشد اشاره کرد.

در مقاله مدل های مختلف مهر سعی میکنیم به معرفی انواع مهر ها بپردازیم و به طور کامل به مزایا و معایب بکار رفته در این مهر ها اشاره بکنیم.

مهر ژلاتینی

مناسب ترین و قدیمی ترین انواع مهرهای موجود در بازار مهر های ژلاتینی می باشد. این مهر ها به دلیل سطح رویی آن به شکل لاستیکی که دارد به آن مهرهای لاستیکی هم می گویند و همچنین این مهرها از انعطاف بسیار بالایی برخوردار است. نکته بسیار مهم آن است که باید در محیط های تاریک و دور از نور خورشید قرار بگیرید زیرا نور خورشید لاستیک روی سطح آن را خشک می کند و عملکرد آن را از دست می دهد. این مهر ها هم به شکل اتوماتیک ، معمولی و جیبی در بازار موجود می باشد که شکل معمول آن باید از استمپ جدا استفاده بشود ولی شکل اتوماتیک وار آن از استمپی که بالای مهر قرار دارد شارژ و استفاده می شود.

مزیت اصلی این مهر ها قیمت پایین و آماده سازی سریع آن می باشد.

معایب اصلی آن شارژ کردن به سختی جوهر آن و جزئیات و طرح های ریز در این مدل ها اصلا زیبا و قابل تشخیص نمی باشد و اگر قصد چاپ مهر ژلاتینی دارید باید طرح خودتان را در ابعاد بزرگ و با جزئیات کم استفاده بکنید.<