مدل های مختلف مهرReviewed by چاپ متین on Aug 2Rating: 4.5مزایای چاپ فاکتور
مدل های مختلف مهر

مدل های مختلف مهر

بسیاری از افرادی که قصد دارند برای سازمان و برند خود یک مهر زیبا و شکیلی را بسازند در هنگام ثبت سفارش و انتخاب مهر بسیار به مشکل بر می خورند. علت اصلی این مشکل تفاوت و تنوع بسیار زیادی که در مدل ها و کشورهای ساخت آن ها وجود دارد باعث می شود هر مصرف کننده ای را در هنگام سفارش گیج و سردرگم کند.

ما قصد داریم در این مقاله به مدل های مختلف مهر و کارایی و نحوه عملکرد آنها بپردازیم و اگر نقاط ضعفی هم در مهرها وجود دارد بطور کامل و شفاف برای شما بیان بکنیم.

ما قصد نداریم در این مقاله به اهمیت داشتن یک مهر برای سازمان ها مطالبی را بیان بکنیم و سعی داریم در مقالات آینده بطور کامل و تخصصی مطالبی را در این باره برای شما بیان بکنیم. ولی به طور مختصر داشتن مهر یکی از ضروریات هر سازمان و هر نهادی می باشد. هر شخص و هر سازمانی می تواند سربرگ یا پاکت و یا حتی کارت ویزیت نداشته باشد ولی به هیچ وجه نمی تواند مهر سازمانی برای لوگوی خودش نداشته باشد. وجود مهر سازمانی کاربرد های بسیار زیادی دارد که ما در این مقاله مدل های مختلف مهر این امکان وجود ندارد به همه این موارد اشاره کنیم ولی اصلی ترین مزایای ساخت مهر را می توان به دسته چک ها ، صدور فاکتور و همچنین اعتبار بخشی به برگه هایی که منتسب به سازمان و یا نهادهای شما می باشد اشاره کرد.

در مقاله مدل های مختلف مهر سعی میکنیم به معرفی انواع مهر ها بپردازیم و به طور کامل به مزایا و معایب بکار رفته در این مهر ها اشاره بکنیم.

مهر ژلاتینی

مناسب ترین و قدیمی ترین انواع مهرهای موجود در بازار مهر های ژلاتینی می باشد. این مهر ها به دلیل سطح رویی آن به شکل لاستیکی که دارد به آن مهرهای لاستیکی هم می گویند و همچنین این مهرها از انعطاف بسیار بالایی برخوردار است. نکته بسیار مهم آن است که باید در محیط های تاریک و دور از نور خورشید قرار بگیرید زیرا نور خورشید لاستیک روی سطح آن را خشک می کند و عملکرد آن را از دست می دهد. این مهر ها هم به شکل اتوماتیک ، معمولی و جیبی در بازار موجود می باشد که شکل معمول آن باید از استمپ جدا استفاده بشود ولی شکل اتوماتیک وار آن از استمپی که بالای مهر قرار دارد شارژ و استفاده می شود.

مزیت اصلی این مهر ها قیمت پایین و آماده سازی سریع آن می باشد.

معایب اصلی آن شارژ کردن به سختی جوهر آن و جزئیات و طرح های ریز در این مدل ها اصلا زیبا و قابل تشخیص نمی باشد و اگر قصد چاپ مهر ژلاتینی دارید باید طرح خودتان را در ابعاد بزرگ و با جزئیات کم استفاده بکنید.

معرفی انواع مهر

مهر لیزری

جدیدترین نسل ساخت مهر، مهر های لیزری می باشد که سرعت ساخت بسیار بالایی دارد به حدی که مثلا برای عقد قرار داد در یک بازه زمانی دو الی سه ساعته نیاز به ساخت مهر فوری دارید به راحتی می توانید در خواست چاپ مهر لیزری بدهید. دقت و ظرافت در این مدل مهرها بسیار بالا و زیاد می باشد. شما می توانید با هر جزئیات و هر مدل طرحی و با هر اندازه ای که دوست دارید مهر خودتان را بسازید. جزئیات و دقت در این مهر ها بسیار بالا می باشد. بسیاری از مهرها دارای مخرن می باشند که به این مخزن ها کاتریج هم می گویند که شما در مهرهای لیزری به راحتی می توانید کاتریج مهر خودتان را تعویض و شارژ بکنید.این مهرها هم به سه دسته اتوماتیک و جیبی می باشد. که مهرهای جیبی بسیار جذاب و بسیار کاربردی و بسیار کم حجم می باشد. و به راحتی قابل حمل و با هر اندازه ای می توانید طرح خودتان را بسازید.

معایب اصلی این مهر ها کمبود جنس اولیه در بازار ایران که به سختی شارژ می شود و همچنین قیمت بسیار بالایی که نسبت به مهرهای ژلاتینی دارد.

مهرهای برجسته

مهرهای برجسته شامل دو بخش می باشند یک کلیشه تشکیل دهنده دستگاه و دوم خود دستگاه مهر می باشد. دستگاه ها مهرهای برجسته آماده هسمی باشدتش و فقط کلیشه ای باید برای آن ساخته بشود. شما می توانید کلیشه دستگاه را با طرح و شکل های مختلف عوض بکنید. و فقط کافیست شما یکبار هزینه دستگاه مهر را بپردازید و هر بار کلیشه دستگاه را عوض بکنید. مهرهای برجسته معمولا در قطر ۴٫۱ هستند. کاربرد این مدل مهرها برای یکسری مشاغل خاصی کاربرد دارند و برای ساخت آن نیازمند مجوزهای کسب و کار در هر حرفه ای می باشد. زیرا در این مهرها جوهر بکار نمی رود و فقط حالت کاغذ را برجسته می کند. کاربرد بیشتر این مهرها برای صدور مدارک استفاده می شود.

ما در مقاله مدل های مختلف مهر سعی کردیم آموزش مدل های مختلف مهر را برای شما بیان بکنیم.امیدوار هستیم توانسته باشیم مدل های مختلف مهر را بطور کامل برای شما بیان کرده باشیم.