طراحی تراکت با ورد

طراحی تراکت با ورد

چاپ تراکت هنوز بعنوان یکی از اصلی ترین ابزار های تبلیغاتی و معرفی سازمان و یا یک محصول در دنیا جای دارد. درج اطلاعات و قرار گیری محل مناسب مطالب در تراکت ، یک اصل و قبل از طراحی تراکت با ورد باید به آن توجه داشته باشید. برای آشنایی بیشتر در خصوص اینکه چه مطالبی باید درون تراکت خود درج بکنید کافی است مقاله مطالب مندرج در تراکت را مطالعه بفرمایید.

در کل در طراحی تراکت لزوما نباید یک طرح خارق العاده و یا یک دیزاین بسیار پیچیده و خاصی داشته باشد همین که در تراکت شما مطالب بسیار گویا بهمراه عکس باشد بگونه ای که هر خواننده با خواندن مطالب شما به راحتی بتواند به خدمات مجموعه شما برسد کفایت می کند.

ما سعی کردیم در مجموعه چاپ متین کار با نرم افزار های مختلف و کاربردی بصورت گام به گام برای شما بیان بکنیم در این مقاله سعی کردیم بصورت کاملا تخصصی طراحی تراکت با ورد را برای شما بیان بکنیم. در مقاله گذشته طراحی تراکت با فتوشاپ را برای شما آموزش دادیم. این آموزش طراحی تراکت با ورد براساس سیستم نرم افزار  Microsoft Word 2016 آماده و تنظیم شده است.

ما در گذشته مقالاتی نظیر طراحی سربرگ در ورد ، طراحی بروشور با ورد و طراحی کارت ویزیت با ورد را بطور کامل برای شما تشریح کردیم.

این آموزش مانند سایر مقالات آموزشی بصورت گام به گام تنظیم و آماده سازی شده است.

برای طراحی تراکت دو شیوه وجود دارد. شیوه اول طراحی با استفاده از المان ها و ابزارهای موجود در ورد که از ابتدا باید طراحی بشود و روش دوم با استفاده از نمونه های آماده در نرم افزار ورد. که در این آموزش هر دو شیوه را برای شما بطور کامل بیان میکنیم.

روش اول

گام اول

در این مرحله ابتدا بهتر است ایده پیاده سازی طراحی خودتان را با استفاده از یک قلم و خودکار طراحی خودتان را بروی یک کاغذ پیاده سازی بکنید.

گام دوم

در ابتدا شما باید براساس سایزی که قرار است تراکت خودتان را طراحی بکنید برگه تان را تنظیم بکنید.

برای این کار از سربرگ Layout در زیر مجموعه Page Layuot برروی Size کلیک کرده و در پنجره باز شده اگر سایز دلخواه شما در لیست باز شده وجود نداشت می توانید در انتهای لیست برروی More Paper Size کلیک کرده و در پنجره باز شده در سربرگ PaPer اندازه دلخواه خودتان را براساس سانتی متر تنظیم بکنید. توجه داشته باشید که سیستم کامپیوتر و نرم افزار خودتان برروی CM تنظیم شده باشد.

ما قصد طراحی تراکت سایز A5 را داریم به این خاطر تنظیمات برگه خودمان را در حالت ۱۴٫۵ در ۲۰ تنظیم می کنیم.