شرایط ارسال فایل

شرایط ارسال فایل

یکی از سوالات پرتکراری که شما از اپراتور های پشتیبانی مجموعه چاپ متین می پرسید نحوه و فرمت فایل ارسالی چاپی می باشد. تمامی سفارشات چاپ متین به چهار شیوه پذیرفته می شود:

روش اول سفارش از طریق سایت ، روش دوم از طریق واتساپ ، روش سوم سفارش از طریق تلگرام و روش آخر بصورت سفارش حضوری صورت می پذیرد.

یکسری نکات کلی ولی اصلی و اساسی در خصوص نحوه ارسال فایل چاپی شما وجود دارد که برای انواع شیوه های ثبت سفارش باید رعایت بشود.

در این مقاله شرایط ارسال فایل را براساس اصلی ترین نرم افزارهای طراحی که اکثر افراد برای کارهای طراحی خود از آنها استفاده میکنند برای شما بیان میکنیم که این نرم افزارها شامل :  فتوشاپ ، کورل ، ایلیستریتور ، و نرم افزارهای ماکروسافت ( Word ، Excel ،  Power Point ) می باشد.

شرایط ارسال فایل از طریق فتوشاپ :

اگر قصد دارید طراحی خودتان را با استفاده از نرم افزار فتوشاپ انجام دهید در هنگام خروجی گرفتن فایل حتما سعی کنید با فرمت JPEG و یا PDF از فایل طراحی خود خروجی بگیرید. اگر فایل خودتان را با فرمت های PSD و یا TIFF بصورت لایه باز ارسال بکنید ممکن است در سیستم های مختلف لایه ها جابجا و یا هر اتفاقی برای فایل شما بیافتد و در نتیجه سفارش چاپی شما خراب بشود. شرکت های چاپی ارسال فایل بصورت لایه باز را اصلا گارانتی و توصیه نمی کنند و هرگونه ارسال فایل لایه باز در صورت بروز هرگونه اشکال و یا جابجایی در فایل طراحی شما شامل گارانتی نمی شود. اگر قصد ارسال فایل با فرمت PSD و یا TIFF را دارید حتما چک بفرمایید که تمامی لایه های فایل شما بسته باشد و امکان تغییر در طراحی وجود نداشته باشد.

شرایط ارسال فایل از طریق کورل و یا ایلیستریتور :

در هنگام طراحی فایل چاپی خود با استفاده از نرم افزار کورل و یا ایلیستریتور در درجه اول سعی کنید خروجی PDF بگیرید که علاوه بر اینکه هیچ افت کیفیت ندارد امکان تغییر لایه ها هم وجود ندارد.

اگر چه قصد ارسال فایل با فرمت Ai و یا Cdr را دارید حتما لایه های فایل طراحی خود را به اصطلاح merge و بصورت تک لایه و سپس ارسال بفرمایید که در سیستم های مختلف لایه ها تغییر و یا جابجا نشوند. ( در صورت ارسال فایل به صورت لایه باز اگر در هنگام خروجی گرفتن همکاران ما فایل شما دچار تغییراتی در لایه های فایل شد، کلیه عواقب ناشی از این مورد بر عهده فرستنده فایل می باشد.)

شرایط ارسال فایل از طریق نرم افزارهای ماکروسافت :

بعضی از افراد بخاطر ساده گی و راحتی که نرم افزارهای ماکروسافت برای آنها دارد بسیاری از طراحی ها را با این نرم افزارها مانند Word ، Excel ،  Power Point انجام می دهند. کسانی که طراحی خودشان را با این نرم افزارها انجام می دهند حتما از فایل نهایی خود خروجی PDF بگیرند. جابجایی ، تغییر فونت و تغییر در شکل ظاهری طراحی شما در این نرم افزارها بشدت اتفاق می افتد و در نتیجه حتما بعد از اتمام طراحی خروجی PDF بگیرید و با همین فرمت فایل برای چاپ ارسال کنید.

فرمت ارسال عکس

یکسری نکات کلی در خصوص طراحی بخش های مختلف چاپی وجود دارد که هر کدام به تفکیک و به تفصیل برای شما بیان میکنیم. خدمات چاپی را ما در این مقاله به چندین بخش تقسیم کردیم این دسته بندی ها براساس اشتراکاتی که در فایل ارسالی آنها وجود دارد درون یک دسته بندی قرار گرفته است که بخش اول چاپ افست که شامل (کارت ویزیت ، تراکت ، سربرگ ، پاکت ، لیبل ، اتیکت آویز ، فاکتور ، بروشور ، پوستر ، ساک دستی ، لیوان کاغذی ) می باشد. بخش دوم چاپ عکس ، بخش سوم چاپ سابلیمیشن که شامل ( چاپ تیشرت ، چاپ لیوان ، چاپ پرچم ، چاپ سویشرت ، چاپ پدموس ، چاپ شال ، چاپ کلاه ، چاپ ماسک) ، بخش چهارم ساخت مهر ، بادکنک و چسب ، بخش پنجم : بنر و پوستر دیواری می باشد.

تمام نکاتی که در این مقاله بیان می شود براساس سایز بندی واقعی فایل ارسالی شما می باشد برای مثال تراکت سایز A5 ابعاد 14.5 در 20 هستش و این نکاتی که بیان می شود باید سایز بندی فایل شما درست باشد والا رعایت نکات اعلامی بدون رعایت سایز بندی اصلا فایده ندارد.