تاریخچه چاپ و جوهرReviewed by مدیریت on Oct 25Rating:
تاریخچه چاپ و جوهر

تاریخچه چاپ و جوهر

با توجه به نیاز جامعه در خصوص آگاهی از نحوه پیدایش صنعت چاپ و جوهر از دیرباز تا به امروز ما یک مقاله جامع و کامل در این خصوص برای شما خوانندگان گردآوری کردیم امید است با شناخت تاریخچه چاپ و جوهر ارزش صنعت چاپ را بیشتر درک کنیم.

در این قرن بیست و یکم، صنعت چاپ با زندگی آغشته شده و در بسیاری از کارهای روزمره ما نفوذ کرده است. اگر نیم نگاهی به اطراف زندگی خود بیاندازیم از چاپ کتاب، چاپ بنر ، چاپ روی تی شرت ، چاپ روی لیوان ، چاپ مجله ، چاپ پوستر ، چاپ تراکت و … همه و همه از صنعت چاپ برگرفته شده است. اکثر ما امروزه در خانه ها و یا در محل کارمان از انوع دستگاه های پرینتر، فکس و … بهره می گیریم به طوریکه در یک لحظه حجم کثیری  از برگه ها را با یک اشاره پرینت گرفته می شود. برای یک لحظه تصور زندگی کردن، بدون چاپ و جوهر بسیار سخت و غیرقابل تحمل می باشد. بخصوص برای نویسندگانی که قصد دارند نوشته های آن ها به سراسر جهان ارسال شود.

آغاز پیدایش چاپ

در زمان باستان برای نوشتن و یا نقاشی کردن درباره یک موضوع از جوهر استفاده می کردند.

در خاورمیانه:

در حکومت های اسلامی از یک ابزار نوشتاری به نام گالام استفاده می کردند. این جوهر ها از صمغ های سوزانده شده  مانند قیر یا روغن و آنها را قبل از خشک شدن فشرده و استفاده می کردند. چینی ها جوهر را به یک صفحه قرصی مانند متصل می کردند که حمل آن آسانتر شود. شواهدی از صنعت چاپ در حدود 3000 سال قبل از میلاد وجود دارد، که تصاویر از طریق صفحات قرصی شکل از  طریق خاک رس کپی می کردند.به نحوی که برای نوشتن آن همه مطالب 4000 سال زمان نیاز می برد.