انواع پرچمReviewed by چاپ متین on Feb 23Rating: 4.0انوع پرچم

انواع پرچم | مدل های مختلف چاپ پرچم

هر کشور و یا هر سازمانی برای معرفی کشور و برند و لوگو خود تصمیم به چاپ پرچم رومیزی یا پرچم تشریفات می کند ، چراکه چاپ پرچم برای نمایان کردن برند امری بسیار ضروری و مهم می باشد. وقتی یک توریست وارد یک کشور می شود بهترین اتفاق برای ساکنان آن شهر معرفی نماد آن کشور که پرچم آن است می باشد.

و وجود یکسری پرچم های آن کشور در سطح شهر لازمه هر کشوری برای معرفی برند خود که پرچم آن است برای مسافران خارجی خود می باشد . در طول تاریخ پرچم نماد اقتدار و یا نماد غرور آفرینی برای هر ملتی بوده و همواره سعی می شود از گران ترین جنس ها و مرغوب ترین پارچه ها برای پرچم خود استفاده کنند.

و در طول تاریخ این سنت هم برقرار بوده است که سرنگونی پرچم هر کشور در جنگ ها نماد شکست سپاهیان تلقی می شد. و نصب پرچم در هر نقطه نماد قلمری آن کشور  برروی آن منطقه قلمداد می شد.

پس اگر در نظر دارید با انواع پرچم و مدل های متنوع آن آشنا شوید در ادامه با ما همراه شوید…

انواع پرچم
چاپ انواع پرچم

در دنیای امروز سازمان ها برگرفته از پرچم ملی خود شروع به نماد سازی و یا به اصطلاح لوگوسازی کردن برای خودشان می کنند و این لوگو بسیار با اهمیت و با ارزش می باشد.

در نتیجه برای نمایان کردن برند و لوگو خود اقدام به چاپ بر روی انواع محصولات خود می کنند از چاپ پاکت گرفته تا چاپ کارت ویزیت و از همه مهم تر چاپ پرچم را در دستور کار قرار می دهند.

انتخاب مدل چاپ پرچم هم یک نکته بسیار مهم و ضروری برای هر سازمانی می باشد.

مجموعه چاپ متین در صدد آن است که انواع پرچم را برای شما بیان و تشریح بکند تا شما عزیزان هر مدل از این پرچم را که بخواهید بتوانید به سادگی انتخاب کنید.

به دلیل اهمیت چاپ پرچم در طول تاریخ سبک های مختلفی در خصوص چاپ پرچم به وجود آمده که ما قصد داریم مهم ترین انواع پرچم را برای شما گوش زد کنیم. امید است این مقاله به انتخاب پرچم مناسب سازمان شما کمک شایانی کند.

چاپ پرچم ها کلا به سه دسته تقسیم می شوند:

  • پرچم رومیزی
  • پرچم تشریفات
  • پرچم اهتزاز

۱ – پرچم رومیزی :

پرچم های رومیزی همانطور که از اسمش هم پیداست برای قرار گیری برروی میز از آن استفاده میشود و در اندازه های کوچک می باشند. مدل های مختلف پرچم های رومیزی شامل :

پرچم رومیزی ساتن

این نوع چاپ پرچم ها عمومی ترین و کلاسیک ترین نوع پرچم ها در دنیا و بخصوص در ایران می باشد. این پرچم ها در ابعاد ۲۰ در ۳۰ در اطراف آن با ریشه هایی متناسب با رنگ لوگوی شما دور دوزی می شود و لوگوی شما در وسط آن قرار می گیرد. جنس این نوع پرچم ها از ساتن ۹ کیلویی براق و یا ۱۲ کیلویی مات استفاده می شود. و معمولا عمومی ترین نوع پرچم ها و پرفروش ترین نوع پرچم ها بخصوص در ایران این نوع پرچم ها می باشد.

معمولا برای این نوع پرچم ها از پایه های سنگی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و اخیرا هم با میله های تک میل و دو میل استیل نیز پرچم های خودشان را بر روی آن نصب می کنند.

چاپ پرچم رومیزی
پرچم رومیزی

پرچم رومیزی لیزری

این نوع پرچم ها مدرن ترین و بروز ترین انواع پرچم های رومیزی می باشد. این نوع پرچم اخیرا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و این بخاطر شکل جدید و لاکچری بودن این نوع پرچم ها می باشد. هیچ ریشه ای در اطراف آن دوخته نمی شود و کل پرچم مورد استفاده قرار می گیرد و برروی پایه استیل نصب می شود و قابلیت چاپ دو رو را هم نیز دارد.

جنس پارچه آن ساتن می باشد هم از ساتن ضخیم و هم ساتن نازک در این نوع پرچم ها مورد استفاده قرار می گیرد. ساتن های ضخیم بیشتر برای چاپ انواع پرچم دو رو مورد استفاده قرار می گیرد به دلیل اینکه طرح از پشت پرچم پیدا نشود ولی ایرادی که دارد این است که به دلیل سنگین بودن پارچه مثل ساتن های نازک قوسی مناسب را به خودش نمی گیرد. این نوع پرچم ها هم بروی پایه استیل تک میل و دو میل مورد استفاده قرار می گیرد و برای زمانی که شما قصد دارید در یک محدوده مشخص تعداد زیادی پرچم قرار بدهید بهترین روش استفاده از پایه های استیل دو میل می باشد.

این نوع پرچم ها بیشتر برای محیط ها لوکوس و بروز بسیار مناسب هستند.

چاپ پرچم رومیزی
پرچم رومیزی لیزری

پرچم رومیزی یادبود

چاپ پرچم یادبود نوع دیگری از پرچم های رومیزی می باشد که یک سبک جدیدی از انواع پرچم های رومیزی به حساب می آید. این نوع پرچم ها به سبک پرچم و به اصطلاح علم های زمان قدیم که در جنگ ها از آن استفاده میشد از ان الهام گرفته شده است و در مقیاس کوچک تر برروی میز قرار می گیرد. این نوع پرچم ها از ساتن مات و براق و دور تا دور آن ریشه هایی قرار می گیرد و برروی یک پایه استیل تی شکل نصب می شود و در سایز های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و عمومی ترین سایز این نوع پرچم ها ۲۰ در ۲۹ سانتی متر می باشد.

این نوع پرچم ها بیشتر بصورت یکرو به چاپ می رسد به دلیل شکل و نوع ایستادن بصورت یکرو از آن استفاده می شود ولی با این حال این قابلیت را نیز دارد که بصورت دو رو هم نیز از آن استفاده بشود.

چاپ پرچم رومیزی
پرچم یادبود

پرچم رومیزی تی شکل